تبلیغات
وبلاگicon
GAMES
NOTHING IS TRUE,EVERYTHING IS PERMITTED

پیام مدیر

به وبلاگ ما خوش آمدید.
امیدوارم از مطالب لذّت ببرید.
نظر یادتون نره!

مطلب99

Counter-Strike: Global Offensive | اولین نگاه

نویسنده : Harry Potter - در : 1390/06/7 - دسته : games،

http://daxgamer.com/wp-content/uploads/2011/08/counter-strike-global-offensive1-e1313186876631.jpg

مطمئناً همه‌ی آنلاین‌بازها شوتر اول شخص چند نفره‌ی Valve را می‌شناسند. Counter-Strike برخلاف دیگر شوترهای امروزی Killstreak و آیتم‌های بسیاری نداشت. چیزی که Valve تاکید داشت همکاری گروهی و قابلیت عکس العمل سریع بود که همین نکته باعث شد تا Counter-Strike به موفقیت برسد. شاید اگر سال‌ها قبل در کنار پلتفرم‌های کانتر نام کنسول‌ها را می‌دیدیم تعجب می‌کردیم، اما شاید پس از گذشت چند نسل و بی توجهی به PC عرضه‌ی نسخه‌ی جدید کانتر با نام Global Offensive برای کنسول چندان تعجب برانگیز نباشد.

http://upload.iranblog.com/7/1271014771.gif

http://doope.jp/media/11q3/img3605_01.jpg

برخلاف تصور شما، Counter-Strike: Global Offensive نسخه‌ی دوم کانتر نیست. می توان گفت GO (مخفف نام عنوان) نسخه‌ی به روز شده‌ی کانتر است. گروه تروریست‌ها همانند گذشته در برابر ضد تروریست‌ها و در مدهای مختلف به رقابت می‌پردازند. شما همچنان می‌توانید در مپ Dust بمب گذاری کنید و یا در گروه مقابل بمب را خنثی کنید، و یا این که گروگان‌ها را نجات دهید. بعضی مپ‌ها مثل Dust و Aztec آپدیت شده‌اند، در حالی که مپ‌های دیگر همانند Dust 2 بدون تغییر در این نسخه حضور دارند. یکی از تغییرات قابل توجه که در Dust انجام شده است، بزرگ شدن زیرگذری است که به اسنایپر بازها اجازه‌ی کشتن تروریست‌ها را می‌داد. اکنون یک راه پله در کنار آن اضافه شده است که بازیکنان می‌توانند با استفاده از آن خود را به طبقه‌ی بالا برسانند. همچنین راه‌های بیشتری به سمت محل بمب ساخته شده است. با این که GO تغییر زیادی را نسبت به CS شامل نشده است، اما با تغییرات کوچک و جالبی که انجام شده است، می‌تواند این سری را یک قدم به جلو هدایت کند. اگر شما از سیستم Matchmaking بازی استفاده کنید به مپ‌های کوچکی منتقل شده که می‌توانید در دو گروه مختلف به صورت پنج نفره (در هر گروه) یه رقابت بپردازید. Vlave سیستمی را بر پایه ی ELO (متدی برای محاسبه کردن توانایی‌های بازیکنان در بازی‌های دو نفره) طراحی کرده است تا شما را به بازیکنانی مطابق با توانایی‌های شما وصل کند. بنابراین نمی‌توانید دیگر نگران نامتعادل بودن بازی باشید. یکی از قابلیت‌هایی که به بازی اضافه شده است ربات‌هایی با درجه‌ی هوش مصنوعی متعادل هستند. اگر بازیکنان نتوانستند در بازی گنجانده شوند، آن‌ها به بازی اضافه خواهند شد. اگر از کم بودن بازیکنان ناراضی هستید، بازیکنان PC می‌توانند بازی‌هایی را با تنظیمات خودشان (و به همان راحتی Counter-Strike) اجرا کنند، با این حال بازیکنان کنسول قادر به انجام این کار نخواهند بود.

مپ های تایید شده:

  • Dust

  • Dust 2

  • Aztec

  • Office

  • Nuke

  • Italy

  • Inferno

با توجه به مپ بازی وظیفه‌ی دو گروه تغییر می‌کند. به طور مثال در مپ Dust تیم تروریست باید بمب گذاری کند و تیم ضد تروریست آن را خنثی کند و یا در مپ‌های دیگر مد بازی تغییر می‌کند. مانند نسخه‌ی پیشین کانتر، پیش از شروع بازی باید اسلحه‌ها و ابزارهای مورد نظرتان را خریداری کنید. اسلحه های بازی شامل Pistols ،Rifles ،SMG و Sniper Rifles و مهماتی از جمله High Explosive Grenades ،Smoke Grenades و Flashbang می‌شوند. در نسخه‌ای که در حال حاضر تست شد Body Armor به صورت اتوماتیک خریداری شد، اما Valve گفت که در نسخه‌ی 2012 بازی باید به صورت دستی آن را بخرید. یکی از نکاتی که در سیستم خرید وجود داشت، نبودن Defusal Kit ها بود که به ضد تروریست‌ها اجازه‌ی خنثی کردن سریع بمب را می‌داد. کیت‌های Armor و Defusal نقش مهمی را ایفا می‌کنند، چرا که بازیکنان از بودجه‌ی زیاد و نامحدودی برخوردار نیستند. بردن در بازی‌ها و کشتن دشمنان به شما مقداری پول می‌دهد اما شما در Competitive Mode با پول کمی بازی را شروع می‌کنید. در راند اول تیم‌ها بازی را با یک Pistol شروع می‌کنند و پس از کشتن دشمنان اسلحه‌های بازیکنان تغییر می‌کند. اما اگر تیم شما مدام در حال باختن باشد نباید انتظار یک Sniper Rifle را داشته باشید! اگر برای اولین بار کانتر را بازی می‌کنید بخش Casual می تواند رضایت شما را جلب کند. در GO اسلحه‌ای که انتخاب می‌کنید نقش شما را تعیین می‌کند. به طور مثال اگر شما اسلحه‌ی اول خود را شات گان انتخاب کرده‌اید نباید دشمنانی که دور هستند را نشانه بگیرید، یارانی که Sniper Rifle دارند می‌توانند این کار را برای شما انجام دهند. در عوض با استفاده از Flashbang باید دشمن را تا مدت کوتاهی تضعیف کرده و سپس حمله کنید. این چیزی است که از کانتر انتظار می‌رود. برخلاف دیگر عناوین موجود، جان بازیکن پس از آسیب دیدن پر نمی‌شود و هیچ بسته‌ی کمکی در بازی وجود ندارد. این یک شوتر اول شخص است و شما وارد یک جنگ شده‌اید، بنابراین پر شدن جان چه کمکی به نزدیک شدن کانتر به یک جنگ واقعی می‌کند؟

http://cdn.gamefront.com/wp-content/uploads/2011/08/csgo-office-e1314504357310.jpg

با دویدن و یا راه رفتن صدای پای شما به گوش دیگر بازیکنان می‌رسد، بنابراین بهترین کار خم شدن و یا نشستن است، به ویژه اینکه پس از مردن باید تا آخر بازی صبر کنید و نمی‌توانید Respawn شوید. نکته‌ای که در کانتر خود نمایی می‌کند، پویا بودن مبارزات است. هر بازیکن حرفه‌ای می‌داند محل گذاشتن بمب و یا گروگان‌ها کجاست، بنابراین باید با تاکتیک خاصی وارد نبرد شوید، چیزی که برخی شوترهای امروزی از آن عاجزند. علاوه بر این باید سریع باشید، تیم شما باید خلاقیت به خرج دهد. ممکن است هنگامی که تمرکز خود را بر روی دشمنان گذاشته باشید یکی از بازیکنان به طور پنهانی مشغول بمب گذاری باشد. اما اگر بتوانید او را از بین ببرید، آن وقت اوضاع تغییر می‌کند. این چیزی است که در کانتر دیده می شود، تعادل در بازی.

همان طور که گفته شد Respawn در کانتر جایی ندارد. تصور کنید زمانی را که تنها یک نفر از تیم مقابل باقی مانده باشد. تمام بازیکن‌های تیم مقابل نگران هستند، با این حال اگر آن بازیکن حرفه‌ای باشد و با تاکتیک خاصی جلو برود، می‌تواند برنده‌ی مسابقه باشد. تنها نشانه گرفتن و شلیک کردن کافی نیست، شما باید بدانید که چگونه از اسلحه‌ی خود استفاده کنید. نسخه‌ی بتای بازی که در اکتبر عرضه می‌شود، می‌تواند زمان خوبی برای امتحان کردن برخی از آیتم‌های جدید باشد. به عنوان مثال بازیکنان می‌توانند از Molotov Co cktail استفاده کنند، (که تا حدودی گران است) اما اثر قابل توجهی دارد. با قدم گذاشتن بر روی زمینی که آتش گرفته باشد جان شما به مرور زمان کم خواهد شد، اما پس از مدتی با از بین رفتن اثر آن جان شما کم نمی‌شود. این آیتم می‌تواند در مواقعی به کار رود که بازیکنان تیم در جایی تنگ کمین کرده اند. با یک پرتاب خوب می‌توانید به تمام تیم ضربه‌ی بزرگی بزنید. پس از فرار آن‌ها نیز یاران شما با Sniper Rifle می‌توانند آن‌ها را از بین ببرند. یکی از اسلحه‌هایی که به بازی اضافه شده است Zeus Stun است. قیمت آن حتی گران‌تر از Molotov Co cktail است، اما در مواردی که در نزدیکی دشمن قرار دارید می‌تواند کارساز باشد. دیگر اسلحه‌های کانتر مانند AK-47 ،AWP ،Desert Eagle و Famas نیز در این نسخه حضور دارند.

http://www.city2100.com/uploads/posts/2011-08/01_valve_vypustit_shuter_counter_strike_global_offensive.jpg

Counter-Strike: Global Offensive همان فضای کانتر را در ذهن بازیکنان تداعی می‌کند. مطمئناً Valve می‌داند چگونه عنوان خود را بسازد بدون آن که ذره‌ای از آن هیجان و لذتی که هنگام بازی کردن دارید، کم شود. و اما عرضه‌ی کانتر بر روی کنسول؟ فکر نمی‌کنم تجربه‌ی کانتر بر روی کنسول‌ها بتواند همانند PC باشد...

نظرات()

محل تبلیغ شما ...

همکاری در فروش ملی مارکت

آمار و اطلاعات

امروز :

کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

بازدید این ماه :

بازدید ماه قبل :

تعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

نظر سنجی

نظر شما در مورد قالب چیست؟

بنر دوستان

IMAGES

Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this!