تبلیغات
وبلاگicon
GAMES
NOTHING IS TRUE,EVERYTHING IS PERMITTED

پیام مدیر

به وبلاگ ما خوش آمدید.
امیدوارم از مطالب لذّت ببرید.
نظر یادتون نره!

مطلب78

Ghost Recon: Future Soldier | سربازان آینده

نویسنده : Harry Potter - در : 1390/05/18 - دسته : games،
 
آخرین ساخته یوبیسافت که 4 سال منتظر عرضه ی آن بودیم، بالاخره رونمایی شده و تاریخ انتشارش نزدیک است. تصور کنید یک بازی مخلوطی از EndWar، Rainbow Six، Splinter Cell و Crysis باشد و البته تعداد زیادی طرفدار پروپاقرص و محکم هم پشت سر خود داشته باشد؛ آن گاه متوجه می شوید که Ghost Recon: Future Soldier پتانسیل بسیار بالایی برای موفقیت دارد. آخرین بازی Ghost Recon در سال 2007 منتشر شد که با استقبال عالی مواجه گردید و نمرات بسیار خوبی کسب کرد. یک بازی شوتر سوم شخص تاکتیکال و تیمی که در آینده ای نزدیک رخ می داد. اما در Future Soldier چند سال جلوتر از قبل خواهید رفت و تجربه ای خاص از یک گیم پلی بی نظیر را تجربه می کنید. فقط تصور کنید قدرت مخفی کاری سم فیشر، تجهیزات آلکاتراز، مدیریت سیستمی بی نظیر و هم تیمی های فوق العاده بدردبخور را برای انجام خطرناک ترین ماموریت ها به همراه خود دارید! این بازی واقعا همه چیز با خود دارد.
در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

داستان بازی پانزده سال بعد از بازی قبلی و در نروژ شروع می شود. یک حزب ملی گرا کنترل روسیه را بدست گرفته و جنگ خود را با کشورهای همسایه برای تصاحب منابع نفتی شروع کرده است. با پیوستن بسیاری از کشورهای خاورمیانه به روسیه و همچنین درگیری و هرج و مرج در آفریقا باعث ایجاد جبهه های مختلف شده است. در این میان آمریکا برای جلوگیری از هزینه زیاد و درگیری مستقیم با احزاب ملی گرا تیم Ghost را بکار گرفته تا بتواند بی سر و صدا صلح را برقرار کند.

شما در یک تیم متشکل از 4 نفر به پشت مرزهای دشمن اعزام می شوید تا به دست گیری یا ترور اهداف مشخص بپردازید. در تیم شما یک کماندو تازه کار به نام Kozak، یک اسنایپر به نام Pepper، یک مامور هدفیابی به نام 30K و یک مهندس مکانیک به نام Bones حضور دارند و البته شما در نقش کوزک خواهید بود. در دموهای نشان داده شده، مراحل در نیجریه، روسیه و نروژ بوده است. نکته دیگر این که به گفته سازندگان با پیشرفت تکنولوژی جنگ هم روز به روز جدیدتر می شود و باید بدنبال اسلحه ها و تجهیزات مدرن تر بود تا بتوان در نبرد علیه دشمن پیروز شد. این نکته به طرز قابل توجهی در این بازی جا داده شده و سازنده مانور زیادی روی آن داده است. البته هنوز اطلاعات خاصی در مورد داستان بازی فاش نشده اما مانند نسخه قبلی، باید انتظار یک داستان قانع کننده را داشت که خوشبختانه بازی های شرکت یوبیسافت با کمکاری در زمینه داستان مواجه نیستند.

ناگفته نماند که نسخه ی PSP و Wii این بازی داستانی کاملا متفاوت را روایت خواهند کرد.

 


معمولا وقتی یک بازی جنگی را شروع می کنید، جمله War Never Changes را می شنوید. اما در GR:FS قضیه کاملا متفاوت است. شما در این بازی با سربازهایی مواجه می شوید که در واقع یک F-16 دو پا هستند. این سربازان از تقویت کننده عضلات مکانیکی گرفته تا مهمات هوشمند و لباس های اختفای دائمی را همراه خود دارند و تا دندان مسلح هستند و واقعا به کارشان واردند.

همانطور که ذکر شد تیم شما چهار نفره است. با این وجود که بیشتر مواقع از دید کوزک بازی را دنبال می کنید، اما در طول داستان بازی را از چشمان یک شهروند عادی، یک مهندس و یک بادیگارد خواهید دید. غیر از اینکه کوزک درواقع یک کماندو است، شما می توانید از بین 4 کلاس مختلف اسلحه بردارید که هرکدام ویژگی خاص خود را دارد. تمامی اسلحه ها با ویژگی های مخصوص و منحصر بفرد هستند و قبل از اینکه مدل سازی بشوند توسط موسسه DARPA (موسسه بررسی و تحقیق آمریکا) کاملا مورد بررسی قرار گرفته اند که تقریبا شکل آینده ی اسلحه های امروزی را با خود داشته باشند. از دیگر امکانات کوزک لباس مخفی کاری اوست که از موادی به نام Meta ساخته شده و باعث غیب شدن تقریبی سرباز می شود اما به هنگام حرکت یک هاله نورانی ایجاد می کند. تقریبا مانند آنچه در فیلم Predator دیده ایم.

همانطور که ذکر شد 3 نفر با شما همراه هستند و هرکدام کارایی خاص دارند. مهندس تیم می تواند تمامی وسایل الکترونیکی نزدیک به خود را با یک موج الکترومغناطیسی غیر فعال کند.


همچنین برخی وسایل که با استفاده از برق برای ردیابی استفاده می شوند بوسیله مهندس قابل دستکاری اند. همچنین او می تواند ربات های کوچک و بزرگ جنگی که مجهز به سلاح های مرگبار مختلف هستند را کنترل کند. کماندو ها کلاس معمولی برای جنگ هستند. اسلحه های اصلی آن ها تعدادی تفنگ تمام اتوماتیک است که کاملا قابل دستکاری و شخصی سازی است.

بالای آن با اسکوپ و دوربین، پایین با زیرانداز، خشاب دوبل یا شاتگان و هدف گیر آن با انواع اقسام لیزر و موقعیت یاب نصب می شود. یک نکته جالب که در مورد شخصی سازی اسلحه وجود دارد نحوه عملکرد آن با Kinect است. در دموی نشان داده شده یک قسمت به نام Gun Smith وجود دارد که شما می توانید در این قسمت اسلحه مورد نظر خود را انتخاب و شخصی سازی کنید. برای نسخه X360 با استفاده از کینکت، اوضاع کمی جالب تر می شود. برای انتخاب می توانید از حرکت دست یا صدایتان استفاده کنید. برای بازی شدن کامل اسلحه دو دست خود را به بیرون می کشید و اسلحه بصورت کامل بازی می شود. حتی می توانید تک تک پیچ هایش را ببینید. برای جمع شدن اسلحه کافیست همان حرکت را بصورت برعکس انجام دهید. در محیط GS صدای شما کارهای مختلف انجام می دهد. مثلا اگر بگویید Optimize With Damage اسلحه شما بصورت خودکار با ابزار سنگین و نبرد نزدیک شخصی سازی می شود. یعنی یک RD Sight ، خشاب اضافه، شاتگان و یک لیزر کوچک به آن بسته می شود. البته انتخاب های دیگری هم وجود دارد. برای مثال شما می توانید بگویید Optimize With Range و تغییرات را مشاهده کنید.

در آخر برای تیراندازی باید حالت دست یک بوکسور را به خود بگیرید که کمی غیر عادی است. باید دو دست خود را مشت کنید و فیگور شلیک بگیرید و دستی که عقب تر است باید به هنگام باز شدن به سمت تلویزیون باشد. تا موقعی که کف دست شما به سمت تلویزیون است؛ یعنی مشتتان باز است، اسلحه شلیک می کند و به محض بسته شدن مشت، تیراندازی متوقف می شود. همینطور برای تک یا سه تیر زدن باید مشت خود را دائما باز و بسته کنید. اسنایپر، همانطور که از اسمش پیداست وظیفه ساپورت از فواصل دور و اعلام موقعیت برای بمباران و توپخانه را بر عهده دارد. و در آخر از وظایف و ویژگی های موقعیت یاب تیم اطلاعاتی در دست نیست.


به گفته سازندگان در بیشتر مواقع مبارزات بازی در فواصل کم و جاهای بسته خواهد بود. البته بدین معنی نیست که فواصل دور در دستور گیم پلی بازی قرار نمی گیرند. ماموریت ها با مسیرهای غیر خطی دنبال می شوند و شما باید بسته به نوع بازی و منطقه تصمیم به نزدیک شدن به هدف بگیرید. یک سیستم کاورگیری جدید هم به بازی افزوده شده که تقریبا مانند همان چیزی است که در بازی Splinter Cell دیدیم اما با قابلیت های بیشتر و البته تخریب پذیری کامل کاور ها.

گفته شده است که گیم پلی بازی در حالت تک نفره تجربه ای 12 تا 14 ساعته شامل 14 ماموریت خواهد بود. اما غیر از این یوبیسافت برنامه هایی برای بخش چند نفره هم دارد. شما می توانید بازی را در حالت Co-Op آنلاین یا آفلاین (Split Screen) تجربه کنید. برای قسمت غیر Co-Op مپ های 16 نفری درنظر گرفته شده که مدهای استانداردی مثل Death Match یا Capture The Flag را دارد. ضمنا سازنده قول مدهای جدیدتر را هم داده است. برای این بخش یک نوع درجه بندی هم قرار داده شده و شما با بازی کردن بیشتر می توانید درجه بگیرید که همراه درجه اسلحه و امکانات جدید وجود خواهد داشت. بزرگترین نوآوری بخش چند نفره سیستم Link Up است. از طریق LU شما می توانید یکی از افراد تیم را نشانه گذاری کنید و بدون اینکه او را گم کنید به دنبالش بروید. در واقع فرد مارک شده نقش یک رهبر را بازی خواهد کرد و شما فقط او را ساپورت می کنید. در کل گیم پلی بازی بسیار امیدوار کننده به نظر می رسد و احتمالا با یک بازی فوق العاده بزرگ مواجه خواهیم بود.

گرافیک بازی نکات جدیدی با خود دارد. تا به حال بازیهای Ghost Recon با یک تم آبی فیروزه ای، خاکستری و سفید معرفی می شدند و تقریبا رنگ بندی در همین حد بود. اما در Future Soldier رنگ های مشکی، آبی پررنگ، قهوه ای و قرمز هم مخلوط شده است و جو بهتری از آینده را نشان می دهد. در مورد کیفیت مدلسازی و تکسچرها هنوز نمی توان نظر داد اما به نظر می رسد در سطح بسیار بالایی قرار داشته باشد. حداقل افکت های بازی که اینطور است. برای مثال افکت Blur که برای لباس ویژه درنظر گرفته شده بسیار عالی است.

همچنین افکت های جدیدی خونریزی که شاید تا به حال در بازی دیگری دیده نشده است. انفجارها و آتش هم بسیار زیبا هستند. فیزیک بازی نکته دیگری است که جلب توجه خاصی می کند. تمام محیط داخل بازی تا حد بسیاری بالایی قابل تخریب است (مانند آنچه در BFBC وجود دارد) و این نکته در کاورهای موجود در بازی استفاده های بسیاری دارد. در مجموع نمی توان در مورد گرافیک اظهار نظر خاصی کرد اما بسیار امیدوار کننده به نظر می رسد.


بازی Future Soldier یکی از آن دسته بازی هایی است که تا به حال سقوط نداشته است و با توجه به دموهایی که دیده ایم، قصد اینکار را هم نخواهد داشت. دموهایی که در E3 نشان داده شده است بسیار امیدوار کننده اند و نمی توان به چشم یک بازی عادی به FS نگاه کرد. باید تا پاییز 2011 منتظر باشیم تا نوآوری های آن را ببینیم.

 

نظرات()

محل تبلیغ شما ...

همکاری در فروش ملی مارکت

آمار و اطلاعات

امروز :

کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

بازدید این ماه :

بازدید ماه قبل :

تعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

نظر سنجی

نظر شما در مورد قالب چیست؟

بنر دوستان

IMAGES

Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this!