تبلیغات
وبلاگicon
GAMES
NOTHING IS TRUE,EVERYTHING IS PERMITTED

پیام مدیر

به وبلاگ ما خوش آمدید.
امیدوارم از مطالب لذّت ببرید.
نظر یادتون نره!

مطلب50

Alice: Madness Returns | بازگشت به سرزمین با جنون

نویسنده : Harry Potter - در : 1390/04/23 - دسته : games،
http://gfx.gaminator.tv/data/gameedition/19/29442.2.jpg

قدرت تخیل آدمیزاد جزئی جدایی ناپذیر از اوست. با استفاده از آن می توان دنیایی را ساخت که در واقعیت وجود نداشته باشد. رویاها ممکن است تفاوت داشته باشند. در ذهن یک فرد گرفتار، دنیای یک فرد از آزادی برخوردار و در همه جا صلح برقرار شده است. از طرفی دیگر در ذهن فردی خشن، همان دنیا می تواند به جهنم تبدیل شود. حال اگر فردی با مشکلات روحی بخواهد با استفاده از قدرت تخیل خود دنیای آرمانی‌اش را بسازد چه اتفاقی می افتد؟ آیا با وجود این که ذهن نامتعادل او باعث خلق دنیایی خشن و بی رحم شده؛ در آن به نیازهای او توجهی می شود؟ اکثر اکشن بازهای قدیمی مطمئناً American McGee's Alice را به خاطر دارند. طرفداران آلیس در سرزمین عجایب " Wonderland" را به عنوان مکانی رویایی و زیبا می شناسند. حدود 11 سال قبل Rogue Entertainment این سرزمین را به گوشه ی تاریک ذهن آلیس برد تا شاهکاری (از لحاظ هنری) را تحویل اکشن باز ها بدهد. اکنون پس از 11 سال ادامه ی این عنوان (به نوعی) توسط سازنده ای دیگر ساخته شده است؛ آیا Spicy Horse (سازنده ی بازی) توانسته انتظارات را همانند نسخه ی قبل برآورده کند؟

                                                      در ادامه ی مطلب با ما همراه  شوید.

"آلیس دختری باهوش و کنجکاو است. با توجه به بازی آن طور که نشان داده می شود دختری بی رحم است. اما در حقیقت به دنبال صلح و آرامش درسرزمین عجایب می‌رود. آلیس فکر می کند که مرگ خانواده اش تقصیر او بوده، به همین خاطر مدام توسط خودش مورد سرزنش قرار می گیرد. در Madness Returns،آلیس در میانکودکان یتیم زندگی می کند و اتاق مخصوص به خود را - شبیه اتاقی که در تیمارستان داشت- دارد. هنگامی که به نظر می رسد وضع او در حال بهتر شدن است توسط کودکان مورد آزار قرار می گیرد. شاید آلیس بتواند با بازگشت به سرزمین عجایب از این درد و رنج رهایی بخشد."


وقایع بازی یک سال پس از نسخه ی اصلی به دنبال می‌شوند. خانواده آلیس هنگامی که کوچک بود در یک آتش سوزی کشته شدند. او که فکر می‌کرد صانحه آتش سوزی تقصیر خودش بوده از آن پس به نوعی دچار افسردگی می‌شود و مرتب مورد عذاب وجدان قرار می‌گرفت و در میان بچه های یتیم و بی سرپناه زندگی می‌کرد (این را می تواندر روزنامه هایی که در برنامه ی iDevice مخصوص این عنوان عرضه شده بود فهمید). اکنون آلیس که تحت درمان دکتر Bumpy بوده و از آن مکان آزاد شده است و تنها در صورت نیاز و برای خریدن دارو اجازه‌ی ورود به شهر را دارد. با شروع بازی متوجه تنها بودن آلیس خواهید شد. او کسی را برای اعتماد کردن ندارد و کاملاً تنهاست. حتی بچه های آن جا به او کنایه می زنند و گه گاهی آلیس را مسخره می کنند. شهر لندن کاملاً مرده به نظر می رسد. در چهره ی مردم حسی دیده نمی شود؛ پلیس ها با مجرمان خشن برخورد می کنند و بسیاری نکات ریز دیگر که با کمی گشت و گذار می توانید آن ها را مشاهده کنید. در این بین او Pris Witless (پرستار سابقش در تیمارستان) را ملاقات می کند. هنگامی که آلیس در حال سرزنش کردن خود در رابطه با حادثه ی آتش سوزی بود Pris او را می بیند و با او قراردادی می بندد؛ اگر آلیس مقداری پول به او بدهد، او داستان را به پلیس نخواهد گفت. پیرو همین قضیه آلیس هنگامی که در پشت بام خانه ی او به سر می برد وارد Wonderland می شود. در اصل او برای پیدا کردن حقیقت (در رابطه با مرگ خانواده اش) به آن جا وارد می شود. در این جا سوالی ذهن بازیکن را مشغول می کند: آیا تمام این ها زاده ذهن آلیس است و مشکل از اوست؟ یا اینکه ذهن آلیس بیگناه و پاک است و مردم لندن سیاه؟ می توان گفت داستان بازی تا حدودی در معرفی بازی موفق عمل کرده است. حداقل می تواند باعث تشویق بازیکن برای پیدا کردن حقیقت باشد.

نظرات()

محل تبلیغ شما ...

همکاری در فروش ملی مارکت

آمار و اطلاعات

امروز :

کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

بازدید این ماه :

بازدید ماه قبل :

تعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

نظر سنجی

نظر شما در مورد قالب چیست؟

بنر دوستان

IMAGES

Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this!