تبلیغات
وبلاگicon
GAMES
NOTHING IS TRUE,EVERYTHING IS PERMITTED

پیام مدیر

به وبلاگ ما خوش آمدید.
امیدوارم از مطالب لذّت ببرید.
نظر یادتون نره!

مطلب104

Spider-Man: Edge of Time | بر لبه زمان

نویسنده : Harry Potter - در : 1390/06/16 - دسته : games،

هنگامی که صحبت از ابرقهرمان‌ها به میان می‌آید، افراد زیادی بلافاصله به یاد شخصیت‌هایی نظیر Batman ،Super Man ،Captain America و... می‌افتند.از جمله اولین نام‌هایی که همیشه به ذهن این افراد خطور می‌کند، ابر قهرمان محبوب و شجاعی به نام SpiderMan است. این ابرقهرمان، یکی از شخصیت‌های محبوب در سری کمیک‌های Marvel می‌باشد. مرد عنکبوتی اولین بار توسط Stan Lee در تاریخ 15 آگوست سال 1962 خلق شد و چهره‌اش توسط Steve Ditko تصویرگر ماهر کمیک طراحی شد. داستان اصلی حول محور نوجوانی به نام Peter Parker می‌چرخد که به طور تصادفی در طی بازدید علمی از یک نمایشگاه مربوط به عنکبوت‌ها، توسط یک عنکبوت رادیواکتیوی گاز گرفته می‌شود. او بعد از مدتی قابلیت‌های یک عنکبوت را به دست آورده و از این لحظه به بعد، ماجراهای بی شمار وی آغاز می‌شود. یکی از دلایل محبوبیت بالای مردعنکبوتی، این است که او برخلاف ابرقهرمان‌های نوجوانی نظیر Bucky و Robin هیچ مربی نداشته است و تمامی مهارت‌هایش را با تلاش خود کشف کرده و ارتقاء داده است.

نظیر بسیاری از ابرقهرمان‌ها و ماجراهای کمیک، پای این شخصیت نیز به صنعت بازی‌های ویدئویی و سینما از مدت‌ها پیش باز شده است. آخرین عنوان منتشر شده برای مردعنکبوتی، بازی Spider-Man: Shattered Dimensions می‌باشد که در سال 2010 توسط Beenox ساخته و توسط Activision منتشر شد. این بازی توانست با نوآوری‌ها و تنوع خود، موفقیت‌های زیادی را بدست آورد. اکنون Beenox دوباره دست به کار شده است و قرار است که نسخه‌ی جدید این بازی را با نام Spider-Man: Edge of Time در آینده‌ای نه چندان دور منتشر کند.

http://upload.iranblog.com/7/1271014771.gif


http://cdn.gamerant.com/wp-content/uploads/Spider-Man-Edge-of-Time-Screenshot-Spider-Man-2099-Powers-570x321.jpg

داستان بازی در سال 2099 شروع می‌شود. در جهانی فوق مدرن و پیشرفته که انسان توانسته به تکنولوژی‌های بسیاری دست یابد. در همین سال یک دانشمند Alchemax به نام Walter Sloan به دنبال به دست آوردن قدرت و ثروت، موفق می‌شود تا راهی برای سفر در زمان پیدا کند و تصمیم می‌گیرد تا به زمان حال (زمانی که ما اکنون در آن زندگی می‌کنیم) برگردد و با علم و دانشی که از آینده به ارمغان می‌آورد، جهان را به تنهایی متحول کند و ثروتمند و مشهور شود. اما هنگامی که موفق می‌شود به گذشته برگردد، با کمک Anti-Venom مردعنکبوتی را می‌کشد تا دیگر هیچ چیز جلوی او را نگیرد. مردعنکبوتی در سال2099 (که Miguel O'Hara نام دارد)مرگ اسپایدرمن گذشته را می‌بیند و مرگش بر دنیای او نیز تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود تا جامعه و دنیای زمان خودش تبدیل به جامعه‌ای پادآرمانی* شود.به دنبال این حوادث، Miguel به مردعنکبوتی در گذشته هشدار می‌دهد و او را از خطر مرگ آگاه می‌کند. از این لحظه به بعد، همکاری 2 مرد عنکبوتی برای جلوگیری از بی ثباتی دنیا در آینده شروع می‌شود.

http://www.gooyait.com/uploads/spider-man-edge-of-time.jpg

Edge of Time نسبت به Shattered Dimensions گیم پلی متفاوت‌تری را ارائه می‌دهد. در Shattered Dimensions بازیکن در نقش 4 مردعنکبوتی ظاهر میشد. این چهار نفر، هر کدام قابلیت‌های متفاوتی داشتند و در پایان هر مرحله نیز با یک Boss مواجه می‌شدند. اما Edge of Time رویه متفاوتی را دنبال می‌کند. مراحل بازی کاملاً منسجم هستند و همانند صحنه‌های یک فیلم دنبال هم ردیف می‌شوند. متاسفانه در نسخه‌ی جدید، دیگر از Ultimate Spider-Man و Spider-Man Noir خبری نیست. اما هنوز توانایی کنترل Amazing Spider-Man و Spider-Man 2099 و در 2 خط زمانی متفاوت (حال و آینده) وجود دارد. بر خلاف حرکات جدید بسیاری که به مبارزات افزوده شده، سبک مبارزات هیچ تغییری نکرده است و نظیر گذشته می‌باشد، یکی از این حرکات Hyper Sense نام دارد که به مردعنکبوتی اجازه می‌دهد تا با سرعت بسیار زیاد به پشت سر دشمنان حرکت کند و آنان را به سرعت از پای درآورد. قابلیت Accelerated Decoy (که تنها در اختیار مردعنکبوتی 2099 است) یک کپی از مردعنکبوتی را به وسط دشمنان می‌فرستد و در حالی که آنان مشغول مبارزه با نسخه تقلبی او هستند، به سرعت به آنان حمله و تک به تک آنها را نابود می‌کند. Challengeها نیز بازگشته‌اند. بعد از اتمام هر مرحله اتاقی پر از Orb در اختیار بازیکن قرار داده می‌شود که باید قبل از اتمام زمان آنها را جمع آوری کند. و دیگر همانند قبل برای دسترسی به Challengeها نیاز مجدد به عبور از یک مرحله نیست و با حمع آوردی Orb ها می‌توان قابلیت‌های مردعنکبوتی را ارتقاء داد. علاوه بر تمام اینها، حرکات این دو مردعنکبوتی بسیار پویاتر از گذشته شده است، تمامی پرش‌ها، بالا رفتن از دیوارها، حملات و تار زدن‌ها بسیار پیشرفته‌تر از نسخه‌های قبلی خود می‌باشند. دوربین بازی در اکثر مواقع طوری در صحنه قرار می‌گیرد که باعث می‌شود حرکات سینمایی‌تر جلوه کنند.

http://cdn.gamerant.com/wp-content/uploads/Spider-Man-Edge-of-Time-Screenshots.jpg

خوشبختانه در این نسخه، بازیکن توانایی استفاده بیشتری از قابلیت‌های مردعنکبوتی را دارد. محیط‌های بازی بزرگ‌تر از قبل هستند و بازیکن به راحتی می‌تواند با استفاده از تارها در محیط حرکت کند و به سرعت جابجا شود. همچنین با استفاده از تارها می‌تواند اشیاء را بلند کرده و به سوی هدفی پرتاب کند. البته سبک مبارزه این دو شخصیت تفاوت دارد، مردعنکبوتی 2099، بیشتر قابلیت‌های مبارزه از راه نزدیک را دارد و با استفاده از سپرهای محافظی که دارد به سرعت به دشمنان نزدیک می‌شود و با ضربات دست و پای مرگبار خود (و با استفاده از تیغه‌های مرگباری که بر روی دست و پای خود تعبیه کرده است) یک مبارزه هیجان انگیز را رقم می‌زند. در حالی که مردعنکبوتی در زمان حال، توانایی مبارزه از راه دور خود را بهتر به نمایش می‌گذارد و می‌تواند با استفاده از تارهای خود و شکلی که به آنها می‌دهد (نظیر پتک) به راحتی دشمنان را از سر راه خود بردارد. یکی از قابلیت‌های بدردبخور مردعنکبوتی که در نسخه‌ی قبل نیز وجود داشت، او را از خطر آگاه می‌کرد و به او کمک می‌کرد تا قبل از اینکه حادثه‌ای رخ بدهد، مکان خود را تغییر بدهد. اکنون این قابلیت کارآمدتر از قبل، در خدمت بازیکن قرار گرفته است. همچنین Spidey Senseها به بازیکن برای حل معماها و دیدن طرف دیگر دیوارها (نظیر قابلیت Detective Mode بتمن) را می‌دهد. در طول بازی دو مردعنکبوتی می‌توانند با یک دیگر ارتباط برقرار کنند و برای ارتباط بیشتر بین دنیاها، بازی به گونه‌ای طراحی شده است تا وقایعی که در یک مرحله توسط یکی از مردان عنکبوتی رخ می‌دهد، بر روی دنیای دیگر نیز تاثیر بگذارد. بازیکن در طول یک مرحله می‌تواند کنترل دو مردعنکبوتی را در دست بگیرد. اینکار با قرار گرفتن در نقاطی که بازی آنها را مشخص می‌کند، محقق می‌شود. از دیگر خصوصیت‌های خوب این بازی محیط های گسترده و جالب و به دنبال آن تنوع بالای دشمنان است. زمانی که برای اتمام بازی کافی است حدود 9 ساعت برآورد می‌شود.

http://cdn.gamerant.com/wp-content/uploads/Spider-Man-Edge-of-Time-Travel-Combat-570x321.jpg
 
  Edge of Time یک ایده بسیار خوب است، قابلیت ظاهر شدن در نقش دو مردعنکبوتی در دو زمان متفاوت با گرافیک سل شید و گیم پلی جذاب و صداگذاری حرفه‌ای (که البته اکنون به جای Josh Keaton آقای Neil Patrick صحبت می‌کند)، همانند قبل تجربه‌ای لذت بخش خواهد بود. هر چند که شاید Edge Of Time برای مردعنکبوتی هیچ گاه مثل بازی Arkham Asylum برای بتمن نشود، اما مسلماً برای همیشه در کارنامه مردعنکبوتی می‌درخشد. اگر از تجربه نسخه قبل لذت بردید، مطمئن باشید این نسخه نیز رضایت شما را جلب می‌کند.

نظرات()

محل تبلیغ شما ...

همکاری در فروش ملی مارکت

آمار و اطلاعات

امروز :

کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

بازدید این ماه :

بازدید ماه قبل :

تعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

نظر سنجی

نظر شما در مورد قالب چیست؟

بنر دوستان

IMAGES

Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this! Click here to get avatars like this!